BEZPIECZEŃSTWO ENERGETYCZNE

Bezpieczeństwo energetyczne

Twoja Dobra Energia

Safety Logistics jako oficjalny partner i współzałożyciel spółki Twoja Dobra Energia dąży do maksymalnego zwiększenia bezpieczeństwa energetycznego swoich klientów.

Wspólnie i razem z Tobą chcemy zadbać o dobrą energię, dobrą dla naszej Ziemi, dobrą dla naszego portfela i dobrą dla naszych dzieci!

Bezpieczeństwo energetyczne to temat, od którego nie da się uciec. Nasz świat opiera się na energii elektrycznej, co brutalnie dostrzegamy za każdym razem, gdy tylko kilkugodzinny brak dostaw prądu paraliżuje całe miasta. Potrzebujemy go w gospodarstwach domowych, szpitalach, przedsiębiorstwach, fabrykach, infrastrukturze miejskiej… na każdym kroku naszego życia. Rozwój społeczny i przemysłowy niesie za sobą wzrost zapotrzebowania na paliwa kopalniane, a notowania uprawnień do emisji CO2 stale rosną co bezpośrednio wiąże się z podwyżkami cen prądu. Szacuje się, że już od 2021 roku za energię trzeba będzie zapłacić o 30-50 proc. więcej. Wzmożona eksploatacja surowców naturalnych wpływa jednak negatywnie na stan środowiska. Rosnąca świadomość ekologiczna skłania nas wszystkich do poszukiwania nowych, mniej inwazyjnych źródeł energii. Bezpieczeństwo energetyczne to już nie tylko dbałość o własne korzyści, ale także dobro całego społeczeństwa.

Warto już teraz zastanowić się nad tym jakie kroki podjąć, aby w przyszłości zapewnić sobie pełne bezpieczeństwo energetycznie, nie martwiąc się o kolejne podwyżki cen energii.

INSTALACJA FOTOWOLTAICZNA

TO DARMOWA ENERGIA DLA TWOJEGO DOMU I FIRMY!

Fotowoltaika-TDE1

Ciesz się niezależnością energetyczną przez lata! Dzięki instalacji fotowoltaicznej stajesz się producentem własnej, ekologicznej energii elektrycznej, zapewniając sobie i swoim bliskim prąd za darmo. Nie martw się o koszty! Atrakcyjne systemy finansowania, dotacje i dofinansowania sprawiają, że fotowoltaika jest inwestycją dostępną niemal na każdą kieszeń.

Pod wpływem światła słonecznego w ogniwach paneli fotowoltaicznych powstaje stały prąd elektryczny, który trafia do falownika (inwertora).

Falownik zmienia go w prąd zmienny, czyli prąd sieciowy zasilający wszystkie urządzenia podłączone do sieci energetycznej Twojego Domu. Nadwyżka wyprodukowanej przez Ciebie energii wysyłana jest do sieci elektroenergetycznej, która w późniejszym czasie np. w nocy jest z niej odbierana. Zgodnie z umową prosumencką to właśnie sieć energetyczna pełni rolę magazynu „naszej” energii. Za każdą 1 kWh oddaną do sieci, w ciągu roku możemy odebrać 0,8 kWh przy instalacji do 10 kW oraz 0,7 przy instalacji powyżej 10kW. Oznacza to, że w miesiącach, w których produkcja energii jest mniejsza i nie zaspokaja w pełni naszych potrzeb, mamy prawo odebrać „zmagazynowaną” energię z sieci.

Jak działa instalacja fotowoltaiczna?

 1. Pod wpływem światła słonecznego w ogniwach paneli fotowoltaicznych powstaje stały prąd elektryczny, który trafia do falownika (inwertera).
 2.  Falownik zmienia go w prąd zmienny, czyli prąd sieciowy zasilający wszystkie urządzenia podłączone do sieci energetycznej Twojego Domu.
 3. Nadwyżka wyprodukowanej przez Ciebie energii wysyłana jest do sieci elektroenergetycznej, która w późniejszym czasie np. w nocy jest z niej odbierana.
 4. Zgodnie z umową prosumencką to właśnie sieć energetyczna pełni rolę magazynu „naszej” energii. Za każdą 1 kWh oddaną do sieci, w ciągu roku możemy odebrać 0,8 kWh przy instalacji do 10 kW oraz 0,7 przy instalacji powyżej 10kW. Oznacza to, że w miesiącach, w których produkcja energii jest mniejsza i nie zaspokaja w pełni naszych potrzeb, mamy prawo odebrać „zmagazynowaną” energię z sieci.

Jakie są zalety posiadania fotowoltaiki?

korzyści z fotowoltaiki
 • Po pierwsze jest to darmowe i ogólnodostępne źródło energii.
 •  Po drugie jest to rozwiązanie całkowicie ekologiczne, ponieważ czerpiemy energię z odnawialnego źródła.
 • Po trzecie, zabezpiecza nas przed stale rosnącymi cenami energii.
 •  Po czwarte, stanowi alternatywę dla ogrzewania gazem, węglem lub olejem opałowych
 • Po piąte, zwrot inwestycji rozpoczyna się już w momencie uruchomienia instalacji

Fotowoltaika może zostać sfinansowana kredytem, którego rata będzie zbliżona do kwoty jaka widnieje na Twoim tradycyjnym rachunku za prąd. Wszystkie formalności, bez żadnych dodatkowych opłat, załatwimy za Ciebie. Warto więc zamienić rachunki za energię na niską ratę kredytu. Ponad to, już na starcie możesz skorzystać z bezzwrotnej dopłaty z programu “Mój prąd” w wysokości 5000 zł. Dodatkowo możesz odliczyć inwestycję od podstawy opodatkowania.

FOTOWOLTAIKA DLA DOMU

 • możliwość skorzystania z bezzwrotnej dotacja do 5 tyś zł w ramach programu Mój prąd
 • możliwość skorzystania z ulgi termomodernizacyjnej w PIT odliczając 17%, 19% lub 32%, w zależności od tego, w której skali podatkowej płacone są podatki
 • możliwość magazynowania prądu u swojego dystrybutora energii elektrycznej, odbierając 80% przez okres roku
 • zwiększenie wartości nieruchomości
 • uzyskanie niezależności energetycznej i zabezpieczenie się przed wzrostem cen za energię elektryczną
Fotowoltaika-TDE4

FOTOWOLTAIKA DLA FIRM

 • możliwość magazynowania prądu u dystrybutora energii elektrycznej, jeśli instalacja jest do 10 kWp, zakład energetyczny oddaje 80% zmagazynowanej energii, powyżej 10 kWp — 70%
 • możliwość amortyzacji kosztów instalacji oraz odliczenia podatku VAT
 • uzyskanie niezależności energetycznej i zabezpieczenie się przed wzrostem cen za energię elektryczną
 • zwiększenie efektywności firmy w generowaniu zysków poprzez redukcję kosztów energii
 • podniesienie prestiżu marki poprzez korzystanie z odnawialnych źródeł energii, mających mniej negatywny wpływ na środowisko
Fotowoltaika-TDE5

FARMY FOTOWOLTAICZNE

 • możliwość uzyskania wysokiego przychodu na nieużywanym gruncie dzięki produkcji i dystrybucji energii elektrycznej
 • inwestycja w pełni zautomatyzowana, nie wymagająca dodatkowej obsługi
 • cicha, bezpieczne dla środowiska i ludzi
instalacja fotowoltaiczna

Z jakiego dofinansowania możesz skorzystać?

„Mój prąd”

Dofinansowanie do fotowoltaiki to wielki ukłon w kierunku nowoczesnych technologii ekologicznych. Odnawialne źródła energii stanowią obecnie wiodący trend we współczesnym budownictwie. Obok energii wiatrowej, energia słoneczna uważana jest za jedną z najbardziej przyjaznych dla środowiska. Myśląc o instalacji fotowoltaicznej warto rozejrzeć się za odpowiednim dofinansowaniem, które w znacznym stopniu pozwoli obniżyć jej koszt.

Program mój prąd - dofinansowanie

Skorzystaj z programu „Mój prąd”

Dofinansowanie w formie dotacji obejmuje do 50% kosztów kwalifikowanych mikroinstalacji wchodzącej w skład przedsięwzięcia, ale nie więcej niż 5 tys. zł na jedno przedsięwzięcie. Wniosek mogą złożyć osoby fizyczne wytwarzające energię elektryczną na własne potrzeby, które mają zawartą umowę kompleksową regulującą kwestie związane z wprowadzeniem do sieci energii elektrycznej wytworzonej w mikroinstalacji.

Dofinansowaniu podlegają instalacje PV o mocy 2-10 kW.

Wnioski można składać od 13.01.2020 r. do 18.12.2020 r. lub do wyczerpania alokacji środków.

Od 31 marca 2020 r. wniosek należy złożyć elektronicznie za pomocą profilu zaufanego.

Ulga podatkowa

Właściciele domów jednorodzinnych, którzy instalują panele fotowoltaiczne mogą odliczyć je od podatku dochodowego, jest to tzw. ulga termomodernizacyjna. Odliczyć można wydatki na materiały budowlane oraz urządzenia i usługi związane z realizacją takiej inwestycji. Z ulgi termomodernizacyjnej mogą skorzystać także osoby, które wcześniej wzięły na instalacje fotowoltaiczną dopłatę z programu „Mój prąd”. Należy jednak pamiętać, że nie można odliczyć wydatków, których podatnik nie poniósł. Oznacza to, że jeśli ktoś skorzystał z programu „Mój Prąd”, kwotę do odliczenia od podatku należy pomniejszych o wysokość dotacji.

Każdy właściciel domu jednorodzinnego może odliczyć od podatku dochodowego do 53 tyś. zł wydatków poniesionych na instalację fotowoltaiczną. W przypadku małżonków, limit 53 tys. zł dotyczy każdego z nich oddzielnie. Ulga termomodernizacyjna przysługuje wyłącznie podatnikowi, który jest właścicielem lub współwłaścicielem domu jednorodzinnego (budynek wolno stojący lub w zabudowie bliźniaczej, szeregowej bądź grupowej). Ulga przysługuje również, gdy instalacja fotowoltaiczna została zamontowana na innym budynku, np. garażu, albo budynku gospodarczym, pod warunkiem, że służy budynkowi mieszkalnemu. Gdy kwota odliczenia jest wyższa od rocznego dochodu, to można tę nadwyżkę odliczyć w kolejnych latach, nie dłużej jednak niż przez 6 lat, licząc od końca roku podatkowego, w którym poniesiono pierwszy wydatek. Odliczenie dotyczy budynków już wybudowanych, nie obejmuje domów w budowie.

Ulga podatkowa na fotowoltaike

Nasi doradcy nie ograniczają się jedynie do standardowej procedury realizacji inwestycji. Każdy nasz klient może liczyć na wsparcie w zakresie finansowania inwestycji, a także bezpłatnego przygotowania dokumentacji, wypełnienia i zgłoszenia wniosków o dofinansowania do fotowoltaiki, m.in. z programu Mój prąd.

Dlaczego Safety Logistics i Twoja Dobra Energia?

Niezbędne doświadczenie oraz wykwalifikowany personel

Some text should be hrre...

Bezpłatny audyt określający potrzeby energetyczne i studium opłacalności inwestycji

Some text should be hrre...

Doradztwo w zakresie finansowania inwestycji, przygotowanie i zgłoszenie dokumentacji dla zakładu energetycznego

Some text should be hrre...

Indywidualny projekt, bezpłatna oferta

Some text should be hrre...

Szybki montaż i przyłączenie instalacji

Some text should be hrre...

Serwis wykonawczy instalacji oraz bieżące wsparcie klienta

Some text should be hrre...

Nasze ostatnie realizacje

Jesteś zainteresowany instalacją fotowoltaiczną?

Jeśli chcesz się dowiedzieć jaki zestaw fotowoltaiczny potrzebujesz i z jakim wiąże się to kosztem skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie. Możesz wysłać do nas krótką wiadomość z prośbą o kontakt, a nasi doradcy odpowiedzą w ciągu 24 godzin.

icon

Safety Logistics Sp. z o.o.

tel.: 531 884 116
biuro@safetylogistics.pl

Dominika Hryniuk


Manager ds. projektów fotowoltaicznych
icon

Twoja Dobra Energia Sp. z o.o.

tel.: 515 515 136
biuro@twojadobraenergia.pl