MAGAZYN ZAUTOMATYZOWANY

magazyn wygrodzenia i ochrona

Budujemy coraz wyżej, wymagamy coraz więcej, żyjemy i pracujemy coraz szybciej. Pęd i rozmach dotyczą również łańcucha dostaw, który już od kilku lat związany jest z budową magazynów zautomatyzowanych, wymagających szczególnej uwagi pod względem bezpieczeństwa. Wszystko to wpływa na zmianę sposobu budowania i użytkowania magazynów, a my każdego dnia robimy wszystko, aby tym wymaganiom sprostać.

ŁĄCZĄC DWA ŚWIATY W JEDEN

Troax dostrzegając rosnące potrzeby w zakresie bezpieczeństwa stworzył rozwiązania spełniające najbardziej wygórowane wymagania, wchodząc tym samym w nową erę logistyki.

Systemy ścienne Troax do magazynów zautomatyzowanych zostały zaprojektowane, opracowane, wyprodukowane i wprowadzone na rynek w oparciu o dwa segmenty produktów – zabezpieczenia urządzeń zautomatyzowanych i robotów przemysłowych oraz dystrybucji i logistyki.

Systemy paneli siatkowych można swobodnie łączyć na wiele sposobów, dostosowując je do indywidualnych potrzeb w zakresie transportu i logistyki, zapewniając tym samym niedrogie i przyszłościowe rozwiązania zapewniające najwyższy poziom bezpieczeństwa zarówno pracowników jak i samych procesów

Magazyn-zautomatyzowany-system-bezpieczeństwa

ZAUTOMATYZOWANE SYSTEMY MAGAZYNOWE

W zależności od poziomu automatyzacji magazynu wymagany poziom bezpieczeństwa jest zróżnicowany i wymaga różnych dostosowań. Systemy Troax to zoptymalizowane rozwiązania obejmujące ochronę urządzeń zautomatyzowanych, partycję magazynową oraz zabezpieczenia regałowe.

Ochrona urządzeń zautomatyzowanych

Bezpieczeństwo w magazynie zautomatyzowanym

Systemy ochrony urządzeń zautomatyzowanych Troax są w pełni zgodne z wymaganiami Europejskiej Dyrektywy maszynowej 2006/42/WE, projektowane zgodnie z wymaganymi wartościami bezpiecznych odległości podanych w normie ISO 13857, a także testowane przy użyciu energii sięgającej 2500 dżuli.

System Anti Collapse

Zabezpieczenie Anti-Collapse

System antykolizyjny Troax jest obecnie najsilniejszym na rynku systemem, który stanowi trwałą barierę przed wypadkami spowodowanymi spadaniem towaru lub omyłkowym zepchnięciem palety/towaru z regału. Wykonany jest z niezwykle trwałej, całkowicie spawanej siatki i stalowych ram, które pochłaniają uderzenia do 2500 dżuli. System antykolizyjny można łatwo zamontować za pomocą wsporników pasujących do większości regałów paletowych.

Partycja magazynowa

Partycja magazynowa - wydzielenie magazynów

Ścianki działowe Troax służą do bezpiecznego oddzielania przestrzeni magazynowej. W magazynach przegrody tworzą wolne ściany w ciągach wózków widłowych, które łączą bezpieczeństwo i wydajność. W systemie można zainstalować szybkie drzwi ewakuacyjne lub zamykane bramy, które chronią cenne towary przed nieupoważnionym personelem. Nasz elastyczny system ścienny składa się z wielu rozmiarów paneli w systemach paneli UX450, UR350, UR325 i UR SP, a także z kilku kombinacji drzwi i dostępnych akcesoriów, które razem tworzą kompletne i wszechstronne rozwiązanie. Standardowe wysokości: 2200 i 3000 mm. Maksymalna ściana wolnostojąca może mieć wysokość 6600 mm. Przy mocowaniach do istniejącej konstrukcji prawie nie ma ograniczeń co do wysokości.

Troax Box

Box magazynowy

Troax Box to wolnostojąca, zamykana klatka, która jest popularna w miejscach takich jak np. place budowy. Box ma ściany i dach wykonany z wytrzymałej metalowej siatki. Dzięki modułowej konstrukcji możliwe jest dostosowanie jej głębokości od 200 mm właściwie do nieskończoności. Głębokość systemu Troax box może zostać przedłużona gdy tylko pojawi się taka potrzeba. System występuje w sześciu standardowych rozmiarach i zbudowany jest z paneli UX450.Może być stosowany jako stałe miejsca do przechowywania lub jako instalacja tymczasowa. Model ocynkowany jest idealny do użytku na zewnątrz. Podwójne drzwi są wystarczająco duże, aby zmieścić wózki widłowe i przyczepy, a unikalna konstrukcja zawiasów umożliwia ich otwieranie na przestrzeni 270 stopni. Drzwi dostarczane są w standardzie

Półki siatkowe

półki siatkowe - system magazynowy

Systemy półek siatkowych Troax dostosowano do wszystkich istniejących wymogów magazynowania, w tym rozwiązania ze zintegrowanym „ogranicznikiem tylnym” i / lub przegrodami. Rozmiar siatkowego pokrycia może być dostosowany do różnych produktów, a system regulowany w taki sposób, aby nie zakrywać etykiet paletowych.Oferujemy półki siatkowe do magazynowania o profilu Z oraz nakładane, typu drop-over. Oba rozwiązania spełniają wymagania dotyczące zabezpieczeń, gdyż woda z systemów zraszania z łatwością przenika przez półki siatkowe. Półki przepuszczają również światło, a pył i kusz nie gromadzą się na ich powierzchni w takim stopniu jak w przypadku półek stalowych.
Półki o profilu Z układa się między belkami i stosuje w przypadku wysokich wymagań dotyczących równomiernego rozłożenia obciążenia. Lekkie i tanie półki nakładane układa się bezpośrednio na belkach.

Bezpieczeństwo ponad wszystko

Magazyn zautomatyzowany

W magazynach zautomatyzowanych, bez względu na liczbę pracowników obowiązują rygorystyczne wymogi bezpieczeństwa. Troax każdy z wprowadzonych przez siebie systemów poddaje więc rygorystycznym testom uderzeniowym. Pierwszy na świecie system zapobiegający spadaniu został przetestowany pod kątem 2500 dżuli. System osłon Smart Fix w kombinacji panelami siatkowymi ST20 wytrzymuje uderzenia o energii 1600 dżuli, podobnie jak panel poliwęglanowy PC przykręcony do ramy mocnego poliwęglanu o grubości 3 mm. Najmocniejszy system osłon zaprojektowany w zakresie odporności na najsurowsze warunki Strong Fix wytrzymuje uderzenie o energii 2500 dżuli.

Wszystkie przetestowane i zatwierdzone produkty są oznaczone symbolem „Quality Assured”, który jest własną pieczęcią jakości Troax.