OCHRONA MAGAZYNÓW

System ochrony magazynu

ZABEZPIECZENIE MAGAZYNÓW

Safety Logistics oferuje w pełni kompletne rozwiązania dla całego sektora logistyki i magazynowania, gwarantując bezpieczeństwo w jego środowisku pracy-  od dużych centrów dystrybucyjnych po takie obszary jak serwerownie.

KOMPLEKSOWE ROZWIĄZANIA W ZAKRESIE DYSTRYBUCJI I MAGAZYNOWANIA

Bezpieczeństwo w zakresie dystrybucji i magazynowania jest wielowymiarowe. Systemy zabezpieczeń materiałów i logistyki Troax takie jak półki siatkowe, ścianki działowe, systemy tarasowe, a także system Anti Collapse zapobiegający spadaniu, zostały opracowane w taki sposób, aby każdy etap transportu materiałów był wydajny i bezpieczny. Safety Logistics oferuje najwyższej jakości produkty pozwalające na dostosowanie i tworzenie konstrukcji ściśle dopasowanych do indywidualnych potrzeb odbiorcy. Systemy Troax można ze sobą swobodnie łączyć czyniąc je trwałą i przyszłościową inwestycją.

Ochrona i zabezpieczenie magazynów

PODZIAŁ PRZESTRZENI MAGAZYNOWEJ

System podziału magazynów

System ścian działowych Troax wykonane w całości ze stali to w kwestii kosztów doskonała alternatywa dla ścian z cegły. Budujemy ściany do wysokości istniejącego sufitu lub używając zadaszenia siatkowego. Cały system zapewnia doskonały przegląd przestrzeni, dostęp światła oraz systemów zraszania, a także zapobiega wejściu niepożądanych osób do wydzielonego obszaru magazynowego.

Systemy ścienne oparte są na panelach z siatki oraz pełnej blachy stalowej, które można dostosować do wysokiego lub niskiego montażu zapewniając różne poziomy bezpieczeństwa. Istnieje możliwość umieszczenia instalacji jako jednostki wolnostojącej lub zakotwiczonej do ścian. Cały system można samodzielnie i dowolnie rozbudowywać, przenosić, łączyć z innymi panelami Troax lub rozszerzać za pomocą zwykłych narzędzi.

Panele z blachy stalowe

Panele Troax wykonane są z pełnej blachy stalowej lub całkowicie spawalnej siatki stalowej i stalowych ram. Panele siatkowe standardowo malowane są proszkowo na szaro jednak istnieje możliwość zamówienia paneli w dowolnym kolorze z palety RAL lub ocynkowane do zastosowania w chłodniach lub na zewnątrz.

Panele z siatki stalowej o oczkach 50 x 50 mm dostępne w różnych szerokościach i wysokościach. Przeznaczone do przemysłowych zastosowań magazynowych. Panele zbudowane są z całkowicie spawalnej siatki stalowej i stalowych ram.

POBIERZ BROSZURĘ – PANELE Z SIATKI

Panele z siatki stalowej o oczkach 25 x 25 mm dostępne w różnych szerokościach i wysokościach. Przeznaczone do przemysłowych zastosowań magazynowych. Panele zbudowane są z całkowicie spawalnej siatki stalowej i stalowych ram.

POBIERZ BROSZURĘ – PANELE Z SIATKI

Panele z siatki stalowej o oczkach 50 x 50 mm dostępne w różnych szerokościach i wysokościach. Przeznaczone do przemysłowych zastosowań magazynowych. Panele zbudowane są z całkowicie spawalnej siatki stalowej i stalowych ram.

POBIERZ BROSZURĘ – PANELE Z SIATKI

Panele z pełnej blachy stalowej przeznaczone są do zastosowania w obszarach magazynowych, w których konieczne jest całkowite ukrycie towaru. Panele UR SP zbudowane są z profilowanych płyt stalowych i są dostępne w kilku standardowych wysokościach i szerokościach umożliwiając dostosowanie ścian do różnych przestrzeni. Panele UR SP są w pełni kompatybilne z panelami siatkowymi UR 350 i UX 450.

POBIERZ BROSZURĘ – PANELE Z PEŁNEJ BLACHY

System ochrony do magazynu

Drzwi i bramy

ochrona magazynów

Drzwi i bramy występują w kilku standardowych rozmiarach o wysokościach od 2200 mm do 4400 mm. W celu ułatwienia i przyśpieszenia montażu na miejscu istnieje możliwość dostarczenia ich z zamontowanymi zawiasami i zamkami. Drzwi i bramy oparte są na panelach z siatki stalowej UX 450. Model standardowy malowany jest proszkowo na kolor szary, jednak istnieje możliwość wyboru dowolnego koloru RAL lub ocynkowanych.

Drzwi pojedyncze skrzydłowe UX 450 dostępne są w wielu różnych standardowych szerokościach i wysokościach otwarcia. Istnieje opcja blokowania, taka jak kłódka, zamki jedno lub dwucylindrowe. Dostępne w wysokościach 2200 mm do 3800 mm i zgodne z panelami UX 450 oraz UR350.

POBIERZ BROSZURĘ – DRZWI – OCHRONA MAGAZYNÓW

Drzwi podwójne skrzydłowe UX 450 dostępne są w wielu różnych standardowych szerokościach i wysokościach otwarcia. Istnieje opcja blokowania, taka jak kłódka, zamki jedno lub dwucylindrowe. Dostępne w wysokościach 2200 mm do 3800 mm i zgodne z panelami UX 450 oraz UR350.

POBIERZ BROSZURĘ – DRZWI – OCHRONA MAGAZYNÓW

Drzwi pojedyncze przesuwne UX 450 dostępne są w wielu różnych standardowych szerokościach i wysokościach otwarcia.  Istnieje opcja blokowania, taka jak kłódka, zamki jedno lub dwucylindrowe. Górne szyny prowadzące posiadają aluminiową konstrukcję.

POBIERZ BROSZURĘ – DRZWI CAELUM – OCHRONA MAGAZYNÓW

Drzwi podwójne przesuwne UX 450 dostępne są w wielu różnych standardowych szerokościach i wysokościach otwarcia.  Istnieje opcja blokowania, taka jak kłódka, zamki jedno lub dwucylindrowe. Górne szyny prowadzące posiadają aluminiową konstrukcję.

POBIERZ BROSZURĘ – DRZWI TROAX – OCHRONA MAGAZYNÓW

Drzwi podwójne przesuwne CAELUM UX 450 dostępne są w wielu różnych standardowych szerokościach i wysokościach otwarcia.  Istnieje opcja blokowania, taka jak kłódka, zamki jedno lub dwucylindrowe. Górne szyny prowadzące posiadają aluminiową konstrukcję.

POBIERZ BROSZURĘ – DRZWI CAELUM – OCHRONA MAGAZYNÓW

Liniowe drzwi przesuwne zbudowane z paneli UX 450 przeznaczone są do powierzchni, w których konieczne jest zastosowanie szerokiego przejścia bez jednoczesnego ograniczenia wysokości. Liniowe drzwi przesuwne poruszają się na łożyskach rolkowych u góry i u dołu paneli drzwi, tworząc otwór z wolnym dostępem na wysokość.

POBIERZ BROSZURĘ – DRZWI LINIOWE CAELUM – OCHRONA MAGAZYNÓW

Drzwi nośne zbudowane z paneli UX 450 to kolejna alternatywa dla drzwi przesuwnych.

Drzwi magazynowe

Akcesoria Troax

Akcesoria Troax umożliwiają dostosowanie ścianek działowych do potrzeb poszczególnych pomieszczeń, a w połączeniu z panelami i drzwiami tworzą najbardziej skuteczne rozwiązania. Korzystając z inteligentnych rozwiązań możesz w łatwy sposób regulować szerokość, wysokość i kont narożny.

Łatwe w użyciu rozwiązanie służące do samodzielnej regulacji wysokości paneli siatkowych podczas instalacji. Cut profil zamontowany na krawędzi uciętego panelu gwarantuje pełną stabilność konstrukcji zachowując standardy testów uderzeniowych

Profil końcowy umożliwiający regulowanie szerokości paneli z siatki stalowej na miejscu. End profil zamontowany na krawędzi uciętego panelu gwarantuje pełną stabilność konstrukcji zachowując standardy testów uderzeniowych

Słupki Troax dzięki niezwykle stabilnej konstrukcji stanowią trzon całego sytemu zabezpieczeń.

Wspornik do słupka 60×40 mm umożliwia jego umieszczenie bezpośrednio za łączonymi panelami. Prosty montaż zapewnia gładkie wykończenie ścianki działowej.

Wsporniki narożne umożliwiają łatwe i szybkie regulowanie kata narożnika do 180 stopni.

System Base Fix używa stopy zastępującej słupek. Stopa i panele są połączone śrubami i nakrętkami, spełniając wymagania Dyrektywy maszynowej.

Element stosowany podczas montaży w rogach lub jako koniec przy ścianie.

Element stosowany podczas montaży do łączenia paneli zamiast słupka.

Inteligentne rozwiązanie stworzone dla wysokich ścian Caelum. Element górnego mocowania, zalecany przy tworzeniu instalacji wyższych jak 4400 mm

Samozamykacz jest dodatkową opcją przeznaczoną do systemu drzwi skrzydłowych. Mechanizm zamykania drzwi jest mechaniczny i regulowany.

System przeznaczony do budowy dróg wylotowych Panic Bar. Drążek antypaniczny przeznaczony jest do stosowania wraz z pojedynczymi drzwiami zawiasowymi Troax w systemie ścianek działowych Caelum.

Drążek antypaniczny Troax spełnia wymagania nowej normy EN1125.

Espagnolatte jest opcją systemu podwójnych drzwi na zawiasach, który jest obsługiwany tylko od wewnątrz i zapewnia większą stabilność w porównaniu ze śrubą podłogową stosowaną standardowo.

Poręcz mezzanine guard jest opcją systemu Smart Fix dzięki czemu może być zamontowana do paneli siatkowych lub osobno do ściany jako niezależna instalacja.

Kit Mesh na szynie umożliwia montaż standardowych paneli siatkowych ST20 oraz UR350 do istniejącego systemu szynowego. Dopasowanie paneli do poręczy jest bardzo proste, a elastyczność sposobu montażu zestawu na szynie sprawia, że pasuje do większości systemów wykonanych z okrągłych rurek. Wspornik jest amortyzowany gumą dzięki czemu pochlania wibrację przenoszone przez konstrukcje poręczy.

Zestaw nakrętek mocujących przeznaczony do systemu ścianek Caelum. W zestawie znajduje się specjalna nakrętka, w której sześciokątna część nakrętki ścinanej ściąga się po osiągnięciu właściwego momentu obrotowego. Pozostawia to stożek odporny na manipulacje, który trudno jest usunąć przy pomocy konwencjonalnych narzędzi. Zestawy zawierają nakrętki ścinane i podkładki rozkładające obciążenie dla paneli ramowych 19 x 19 mm i 20 x 30 mm.

Modułowy system paneli siatkowych ze słupkiem 80x80mm, przeznaczony jest do fabryk i magazynów, w których konieczne jest zamontowanie silnej i solidnej ściany wolnostojącej. Panele są zbudowane z mocnych, trwałych ram stalowych. Dostępne w różnych poziomach bezpieczeństwa, UR325, UR350, UX450 i fullsteel UR SP.

ZABEZPIECZENIE REGAŁÓW PALETOWYCH

Ścianki Troax do zabezpieczania regałów paletowych wykonane są z siatki stalowej dzięki czemu zapewniają doskonałą widoczność, warunki wentylacji i przenikania światła, a podczas pożaru systemy zraszaczy bez problemu docierają do ognia przez ściany i półki.

System Anti Collaps zapobiegający spadaniu

System antykolizyjny Troax jest obecnie najsilniejszym na rynku systemem, który stanowi trwałą barierę przed wypadkami spowodowanymi spadaniem towaru lub omyłkowym zepchnięciem palety/towaru z regału. Wykonany jest z niezwykle trwałej, całkowicie spawanej siatki i stalowych ram, które pochłaniają uderzenia do 2500 dżuli. System antykolizyjny można łatwo zamontować za pomocą wsporników pasujących do większości regałów paletowych.

System Anti collapse

Panele do systemów ochrony magazynów

Panele mają bardzo trwałą konstrukcję zbudowana z całkowicie spawalnej stalowej ramy i siatki. Dostępne w szerokościach od 700mm do 1500 mm, wysokości 1100 mm lub 2200 mm i trzech różnych rozmiarach oczek, aby cały system był jak najbardziej dopasowany do różnych rodzajów towarów w magazynie. System Anti Collapse Troax skutecznie chroni korytarz regałów paletowych przed wypchnięciem palety lub wypadkami powstałymi na skutek spadania towaru. Standardowy szary kolor jest neutralny i ułatwia widzenie przez siatkę. Istnieje możliwość zamówienia paneli w dowolnym kolorze RAL lub ocynkowanych.

Panele UR 350 o oczkach 50×50 mm dostępne są w 3 standardowych szerokościach od 700 do 1500 mm i wysokości 2200 lub 1100 mm. System może być dostarczony w każdym kolorze RAL lub ocynkowany.

Panele UR 300 Musca o oczkach 100×50 mm (oczko poziome) dostępne są w 3 standardowych szerokościach od 700 do 1500 mm i wysokości 2200 lub 1100 mm. System może być dostarczony w każdym kolorze RAL lub ocynkowany.

Panele UR 325 Musca o oczkach 25×25 mm dostępne są w 3 standardowych szerokościach od 700 do 1500 mm i wysokości 2200 lub 1100 mm. System może być dostarczony w każdym kolorze RAL lub ocynkowany

5-f11f081d-2880w

Akcesoria do systemów antykolizyjnych

System antykolizyjny można łatwo dostosować do funkcjonującego systemu magazynowego. Montowany jest za pomocą wsporników pasujących do większości regałów paletowych. Akcesoria, w tym mocowania i elementy łączne, uzupełniają system. Gama akcesoriów obejmuje również wycięte sekcje do regulacji paneli w miejscach, w których standardowe wymiary nie są do końca idealne.

Speed Bolt jest zapięciem gwarantującym szybki i bezpieczny montaż. Został tak skonstruowany, aby umożliwić montaż z przodu bez konieczności sięgania do tylnej kolumny.

Łatwe w użyciu rozwiązanie służące do samodzielnej regulacji wysokości paneli siatkowych podczas instalacji. Cut profil zamontowany na krawędzi uciętego panelu gwarantuje pełną stabilność konstrukcji zachowując standardy testów uderzeniowych

Zestaw elementów umożliwiających montaż paneli siatkowych ponad wysokością regału paletowego.

Zestaw wsporników służący do łączenia paneli siatkowych.

Zestaw wsporników służący do łączenia paneli siatkowych.

Troax - akcesoria zabezpieczenie regałów-2880w

PÓŁKI SIATKOWE DO MAGAZYNOWANIA

Systemy półek siatkowych Troax dostosowano do wszystkich istniejących wymogów magazynowania, w tym rozwiązania ze zintegrowanym „ogranicznikiem tylnym” i / lub przegrodami. Rozmiar siatkowego pokrycia może być dostosowany do różnych produktów, a system regulowany w taki sposób, aby nie zakrywać etykiet paletowych.

Oferujemy półki siatkowe do magazynowania o profilu Z oraz nakładane, typu drop-over. Oba rozwiązania spełniają wymagania dotyczące zabezpieczeń, gdyż woda z systemów zraszania z łatwością przenika przez półki siatkowe. Półki przepuszczają również światło, a pył i kusz nie gromadzą się na ich powierzchni w takim stopniu jak w przypadku półek stalowych.

Półki o profilu Z układa się między belkami i stosuje w przypadku wysokich wymagań dotyczących równomiernego rozłożenia obciążenia. Lekkie i tanie półki nakładane układa się bezpośrednio na belkach.

TROAX BOX - KLATKA WOLNOSTOJĄCA

Klatka Troax to wolnostojąca, zamykana jednostka, która jest popularna w obszarach magazynowych lub na zewnątrz. Ściany klatki i dach są zbudowane z wytrzymałych paneli z metalowej siatki.

Troax Cage może służyć jako stały element przestrzeni, ale ma również tę dodatkową zaletę, że można ją zdemontować i przenieść w inne miejsce lub rozszerzyć w celu zwiększenia dostępnej przestrzeni przechowywania. Model ocynkowany jest idealny do użytku na zewnątrz. Najczęściej stosowane standardowe podwójne drzwi zawiasowe lub przesuwne są dostatecznie duże, aby umożliwić wjazd wózków widłowych.

Standardowa szerokość to 1200 mm lub 2200 mm, a szeroki zakres głębokości można uzyskać za pomocą naszych paneli modułowych.

CENTRUM DANYCH - SYSTEMY ZABEZPIECZEŃ DO SERWEROWNI

Systemy modułowe do Troax przeznaczone dla serwerowni można montować na dowolnej wysokości. Panele siatkowe zapewniają pełen obieg powietrza. System można regulować w celu dostosowania go do istniejącej instalacji lub innych przeszkód. Dostępne są instalacje z paneli siatkowych lub paneli wykonanych w całości ze stali. Panele wykonane w całości ze stali kierowane są do obszarów, w których wymagane jest wyraźne oddzielenie przestrzeni i ochrony przed widokiem oraz lepsza izolacja, w porównaniu do paneli siatkowych. Istnieje kilka rozwiązań zapewniających odpowiednie wypełnienie pod podniesionymi podłogami serwerowni, a także rozwiązania chroniące obszar nad podwieszonym sufitem.

Systemy zabezpieczeń dla serwerowni firmy Troax to:

  • ekonomiczne i elastyczne rozwiązanie
  • możliwość łączenia z siatkowymi sufitami Troax
  • możliwość dostosowania do dowolnej wysokości
  • zachowanie prawidłowej cyrkulacji powietrza, przenikania światła i zraszaczy.

MAGAZYN ZAUTOMATYZOWANY

Bezpieczeństwo w magazynie zautomatyzowanym

Budujemy coraz wyżej, wymagamy coraz więcej, żyjemy i pracujemy coraz szybciej. Pęd i rozmach dotyczą również łańcucha dostaw, który już od kilku lat związany jest z budową magazynów zautomatyzowanych, wymagających szczególnej uwagi pod względem bezpieczeństwa. Wszystko to wpływa na zmianę sposobu budowania i użytkowania magazynów, a my każdego dnia robimy wszystko, aby tym wymaganiom sprostać.